2021 ÖABT'nin Sesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Çözümlü 5+1 Eğitim Bilimleri Deneme

Ürün Kodu: 9786257013277

Marka: Paragon Yayıncılık

star star star star star 0 Değerlendirme
39.90 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
En geç 06 Ağustos, 2021 Cuma günü kargoda.

İÇERİK


Paragon Yayıncılık 2021 ÖABT’nin Sesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

Paragon Yayıncılık ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Deneme Kitabı Ürün Bilgileri

Ürün Bilgisi Ebat: 16 x 24

ISBN: 9786257013277

Sayfa Sayısı: 160

Yazarlar: Doç. Dr. Mehmet Nadir ÖZDEMİR, Mehmet Topkara, Nuray KILINÇ, Arzu ÖZMEN SEÇGİN

 

Paragon Yayıncılık ÖABT’nin Sesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Farkındalık Serisi Adaylara Ne Katar?

 • ÖABT’nin Sesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Deneme Soruları, güncel olarak en son sorulara göre tasarlanmıştır.
 • ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği, daha önceki yıllarda çıkan sınav soruları göz önüne alınarak, alana yönelik hazırlanmıştır.
 • Uzman yazarlarımız tarafından hazırlanan ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği deneme sorularında çıkması muhtemel sorular üzerinde durulmuştur.
 • ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği deneme sorularının tamamı alanında uzman yazarlar tarafından yazılmış özgün sorulardır ve hepsi çözümlüdür.
 • Alan sorularından oluşan denemelerin haricinde +1 Eğitim bilimleri denemesi de sizlere sunulmuştur.

Paragon Yayıncılık ÖABT’nin Sesi Okul Öncesi Öğretmenliği Farkındalık Serisi Önsöz

Değerli Öğretmen Adayları

 

Öğretmenlik Alan Bilgisi denemelerimizi hazırlarken eserin sadece öğretmen adaylarını sınava hazırlayan bir kitap olacağını düşünmedik. Kitaplarımız Türk ulusunun geleceği olan binlerce çocuk için hazırlandı. Çocuklarımızı yetiştirecek ve ülkemizin dört bir yanındaki öğrencilerimizin umutlarını yeşertecek olan öğretmenlerin, mesleklerinde “en iyi” olabilmeleri adına gerekli olan donanımı kazanmaları için çabaladık. 

Kitaplarımızın, içinde yaşadığımız dünyada her gün şahit olduğumuz sorunlara dikkat çekmesini istedik. “Farkındalık Serisi’nin oluşumunun temel sebebi işte budur. Serimizde bulunan her kitabın kapağı, toplumsal soruna dönüşmüş bir konuyu göz önüne getirmeye yönelik tasarlandı. Kan ve Organ Bağışı, Kadına Şiddet, Çocuk ve Hayvan İstismarı, Kanser, Bedensel Engelli Sporcular ve Zihinsel Engelli Bireylerin Topluma Kazandırılması gibi haberlerde her akşam “küçük” başlıklarda okuduğumuz “büyük” olayların farkındalığını arttırmak istedik. Farkındalığın ÖABT Denemelerinde uygulanma sebebi, nesillerin mimarlarının öğretmenlerimiz olduğunu bilmemizden kaynaklıdır.

Gelecek nesillerin öncüsü olan sizlerin, öğretmenlerin yetiştireceği çocukların da sizler gibi Türk milletinin yüz akı olmasını temenni ederiz.

 

FARKINDA MISIN?

Hayvanların yasalar önünde birçok hakkı bulunmaktadır.  Hiçbir insan hayvanların her şeyden önce doğal hayatın bir parçası olduğunu, onların da bir canlı olarak bu doğada yaşama haklarının bulunduğunu unutmamalıdır. 

 

Hayvanların korunmasına ve rahat yaşamalarına ilişkin temel ilkeler;

 • Bütün hayvanlar eşit doğar ve aynı hak çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.
 • Evcil hayvanlar, türüne özgü hayat şartları içinde yaşama özgürlüğüne sahiptir. Sahipsiz   hayvanların da, sahipli hayvanlar gibi  yaşamları desteklenmelidir.
 • Hayvanların korunması, gözetilmesi, bakımı ve kötü muamelelerden uzak tutulması için gerekli önlemler alınmalıdır.
 • Hiçbir maddî kazanç, menfaat amacı gütmeksizin, sadece insanî ve vicdanî sorumluluklarla,  sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlara bakan veya bakmak isteyen, bu kanunda öngörülen koşulları taşıyan gerçek ve tüzel kişilerin teşviki ve bu kapsamda eşgüdüm sağlanması esastır.
 • Nesli yok olma tehlikesi altında bulunan tür ve bunların yaşama ortamlarının korunması esastır.
 • Yabani hayvanların yaşama ortamlarından koparılmaması, doğada serbestçe yaşayan bir hayvanın yakalanıp özgürlükten yoksun bırakılmaması esastır.
 • Hayvanların korunması ve rahat yaşamalarının sağlanmasında; insanlarla diğer hayvanların hijyen, sağlık ve güvenlikleri de dikkate alınmalıdır.
 • Hayvanların türüne özgü şartlarda bakılması, beslenmesi, barındırılma ve taşınması esastır.
 • Hayvanları taşıyan ve taşıtanlar onları türüne ve özelliğine uygun ortam ve şartlarda taşımalı, taşıma sırasında beslemeli ve bakımını yapmalıdırlar.
 • Yerel yönetimlerin, gönüllü kuruluşlarla işbirliği içerisinde, sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların korunması için hayvan bakımevleri ve hastaneler kurarak onların bakımlarını ve tedavilerini sağlamaları ve eğitim çalışmaları yapmaları esastır.
 • Kontrolsüz üremeyi önlemek amacıyla, toplu yaşanan yerlerde beslenen ve barındırılan kedi ve köpeklerin sahiplerince kısırlaştırılması esastır. Bununla birlikte, söz konusu hayvanlarını yavrulatmak isteyenler, doğacak yavruları belediyece kayıt altına aldırarak bakmakla ve/veya sahiplendirilmesini yapmakla yükümlüdür.
BİR GÜN DEĞİL HER GÜN SAHİP ÇIKALIM
Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..


Ortalama Değerlendirme » puan
 • *
 • *
 • *
 • *

Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4